• 04432774129
  • ارومیه، خیابان ولیعصر، روبروی غذاخوری اسلامی، درمانگاه پردیس
  • شنبه تا پنج‌شنبه: ساعت 16 الی 20

اشتباهات رایج درباره سم‌زدایی مبتلایان به اعتیاد

باورهای غلط زیادی در مورد سم‌زدایی از مواد مخدر و درمان اعتیاد وجود دارد. این باورهای غلط می‌تواند از دریافت کمک‌های مورد نیاز افراد برای بهبودی از اعتیاد جلوگیری کند. برای کمک به درک واقعیت‌های اعتیاد و سم‌زدایی، 6 باور غلط رایج در مورد سم‌زدایی مواد مخدر در ادامه آمده است.

برنامه‌های سم‌زدایی دارویی به افرادی که می‌خواهند بر اختلال مصرف مواد خود غلبه کنند، به طور مؤثری کمک می‌کنند. برنامه‌ی سم‌زدایی که توسط متخصصان داده می‌شود، اولین گام به سمت بهبودی از هرگونه اختلال مصرف مواد است.

اگر شما یا یکی از عزیزان‌تان با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنید، اجازه ندهید این باورهای غلط شما را از دریافت کمک‌های مورد نیاز بازدارند.

سم‌زدایی از مواد مخدر همان درمان اعتیاد است

بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که «سم‌زدایی» و «درمان اعتیاد» یکسان هستند؛ اما سم‌زدایی صرفاً اولین قدم در درمان اعتیاد است. سم‌زدایی از مواد مخدر به بدن کمک می‌کند تا از شر مواد مضر خلاص شود، در حالی که درمان اعتیاد شامل درمان، مشاوره و سایر مداخلات برای حل علل اساسی اعتیاد،‌ شامل اختلالات هم‌زمان و حفظ بهبودی طولانی‌مدت است.

سم‌زدایی فایده ندارد

سم‌زدایی برای هر فرد که در روند ترک اعتیاد است، ضروری است. بدن ما به طور طبیعی خود را از شر سموم خلاص می‌کند که اغلب دردناک و گاهی خطرناک است. بنابراین، انجام سم‌زداییِ ایمن و راحت در یک مرکز سم‌زدایی و یا زیر نظر یک متخصص پیشنهاد می‌شود.

متأسفانه سم‌زدایی، بهبودی طولانی‌مدت از اعتیاد را تضمین نمی‌کند. سم‌زدایی، بستر لازم برای ترک اعتیاد را فراهم می‌کند اما برای ترک اعتیاد، باید پیگیری مداوم داشته باشید که مستلزم مشورت و طرح یک برنامه درمانی با کمک یک متخصص است.

چرا اغلب افراد مبتلا به اعتیاد، نیازمند درمان دارویی هستند؟
قبل از اقدام به درمان باید به آخر خط رسیده باشید

بسیاری بر این باورند که قبل از اینکه بخواهند به دنبال درمان اعتیاد باشند، باید به‌اندازه‌ای به مشکل خورده باشند که اصطلاحاً «به آخر خط رسیده باشند» تا درمان اعتیاد بتواند مؤثر باشد. این یک باور غلط است. اعتیاد یک بیماری پیش‌رونده است و مانند هر بیماری دیگر، هرچه زودتر به دنبال درمان آن باشید احتمال بهبودی بیشتر می‌شود.

سم‌زدایی تنها یک راه‌حل موقتی است

سم‌زدایی یک فرآیند کوتاه‌مدت است. فرآیند سم‌زدایی از بدن برای اکثر انواع مواد و الکل، چند هفته طول می‌کشد. دستیابی به هوشیاری طولانی‌مدت از مواد برای برخی از افراد ماه‌ها، سال‌ها یا حتی دهه‌ها طول می‌کشد. آیا واقعاً یک برنامه کوتاه‌مدت می‌تواند زندگی یک فرد را برای مدت طولانی تحت‌تأثیر قرار دهد؟

پاسخ به این سؤال، بله است. مرکز سم‌زدایی به شما کمک می‌کند تا بدن را از شر مواد شیمیایی که مضر هستند خلاص کنید. این درمانگران و پزشکان، تجربیات فراوانی دارند که می‌تواند راه‌های مناسب برای سپری کردن سفر بهبودی شما را پیشنهاد دهند. شروع سم‌زدایی می‌تواند شما را برای ترک مادام‌العمر آماده کند.

افراد معتاد می‌توانند خودشان به‌تنهایی سم‌زدایی کنند

برخی از افراد بر این باورند که می‌توانند به تنهایی و بدون کمک متخصص، سم‌زدایی مواد مخدر یا الکل را انجام دهند. سم‌زدایی بدون کمک متخصص می‌تواند خطرناک و حتی تهدید‌کننده زندگی باشد. برای داشتن یک فرآیند سم‌زدایی ایمن و موفق، به دنبال کمک متخصص باشید.

پس از سم‌زدایی، برای پاک ماندن باید اراده قوی داشته باشید

اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک بیماری مزمن شناخته می‌شود که تنها با داشتن اراده، قابل‌کنترل نیست. متخصصان سم‌زدایی مواد مخدر امروزه بر این باورند که وقتی مواد اعتیادآور از بدن دفع شد، برای ترک مواد مخدر به حمایت زیادی نیاز خواهید داشت. در حقیقت، سم‌زدایی تنها آغاز یک سفر طولانی برای بهبودی است. برای بهبودی و ترک اعتیاد به مشاوره‌های فشرده، جلسات گفتگو با همتایان، و مراقبت‌های پس از آن نیاز دارید. بسیاری از معتادان در حال بهبودی برای کنترل حس نیاز و حفظ هوشیاری خود از دارو استفاده می‌کنند.

سم‌زدایی و ترک اعتیاد با دکتر بنی‌هاشمی

دکتر بنی‌هاشمی، خدمات درمان سم‌زدایی و ترک اعتیاد به مواد افیونی، مت‌آمفتامین، الکل، داروهای تجویزی و بسیاری از موارد دیگر را به‌صورت تخصصی در ارومیه ارائه می‌دهد.

اگر آماده شروع درمان سم‌زدایی یا ترک اعتیاد هستید، برای دریافت مشاوره در مورد رهایی از اعتیاد با ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید.

مرکز تخصصی سم‌زدایی و درمان اعتیاد در ارومیه

ارومیه، خ اول شمالی، مجتمع طبیب، طبقه۳، درمانگاه سالم
شنبه تا پنج‌شنبه: ساعت 16 الی 20

برای رهایی از اعتیاد

هرگز دیر نیست!

حتی اگر سال‌هاست درگیر بیماری اعتیاد هستید، و یا قبلا بارها برای ترک اعتیاد تلاش کرده‌اید و ناموفق بوده‌اید، راه امید به روی شما بسته نشده است. با تکیه بر روش‌های نوین و دریافت پشتیبانی کافی، رهایی از اعتیاد برای همه امکان‌پذیر است. کلینیک ترک اعتیاد دکتر بنی‌هاشمی در ارومیه، با انجام تراپی‌های مدرن مبتنی بر روان‌شناسی، سم‌زدایی و درمان دارویی اعتیاد، موفقیت‌های بسیاری در این زمینه داشته است.

در مسیر غلبه بر اعتیاد

آگاهی، رمز موفقیت است

اختلال اعتیاد به مواد یکی از ناشناخته‌شده‌ترین بیماری‌ها در جهان و ایران است. در حقیقت، اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری پیچیده است و ترک آن نیازمند چیزی فراتر از «اراده قوی» و «وجدان» است. خوشبختانه امروزه محققان با مطالعه چگونگی تأثیر مواد مخدر بر مغز، درمان‌هایی یافته‌اند که می‌تواند به مقابله با اعتیاد کمک کند. اگر شما یا یکی از عزیزان‌تان درگیر این بیماری هستید، برای غلبه بر آن لازم است ار اشتباهات رایج در این زمینه اجتناب کنید و مطالب مستند را مطالعه کنید.

برای یادگیری نکات کاربردی روان‌شناسی، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واتساپ