• 04432774129
  • ارومیه، خیابان ولیعصر، روبروی غذاخوری اسلامی، درمانگاه پردیس
  • شنبه تا پنج‌شنبه: ساعت 16 الی 20

لزوم تجویز درمان دارویی برای درمان اعتیاد

مصرف مواد مخدر و الکل، آسیب به مغز و مسیرهای عصبی را افزایش می‌دهد. هنگامی که فردی شروع به مصرف زیاد از یک ماده می‌کند، ترکیبات شیمیایی موجود در آن، مستقیماً بر عملکرد مغز تأثیر می‌گذارد. در سوءمصرف مواد، بدن و مغز فرد به قدری به این ماده عادت کرده است که فرد بدون مصرف آن، قادر به فعالیت‌های روزمره نیست. هنگامی که فرد معتاد، مصرف آن‌ها را متوقف می‌کند، برای خلاص شدن از سموم و بازگشت به حالت عادی، علائم دردناک و ناراحت‌کننده‌ای را تجربه می‌کند.

علائم ترک می‌تواند هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی آزاردهنده باشد. در موارد شدید، کنار گذاشتن کامل نیز می‌تواند خطرناک باشد. به عنوان مثال، افرادی که برای مدت طولانی به الکل معتاد بوده‌اند، ممکن است در هنگام ترک الکل، وضعیتی به نام هذیان ترمنس (Delirium Tremens) یا DT را تجربه کنند. DT یک اختلال تشنجی است که می‌تواند تهدیدکننده زندگی باشد. همچنین، علائم دردناک ترک می‌تواند فرد را به سمت مصرف مجدد مواد یا الکل هدایت کند و یا برای تسکین درد، مصرف انواع مواد دیگر را شروع کند.

خطرات ناشی از ترک اعتیاد با قطع یکباره مصرف مواد

داروهای مورد استفاده برای درمان اعتیاد می‌توانند چندین کارایی مختلف برای کمک به فرد در رسیدن و حفظ هوشیاری داشته باشند. اثرات داروهای تجویزی بر روند ترک و سم‌زدایی می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند. به طور کلی، این داروها با هدف درمان علائم سم زدایی و یا برای جلوگیری از سوء مصرف مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی از داروها نیز ممکن است برای مقابله با افزایش مصرف مواد استفاده شوند. این داروها برای کمک به بازگرداندن حالت طبیعی بدن و تسکین بیماران از علائم ناراحت‌کننده و دردناک ترک تجویز می‌شوند که می‌تواند احتمال عود یا تجربه سایر مسائل خطرناک را افزایش دهد.

هنگامی که صحبت از درمان سوءمصرف مواد مخدر و اعتیاد به میان می‌آید، بسیاری از افراد از دردی که هنگام ترک و سم‌زدایی از مواد مخدر احساس می‌کنند، می‌ترسند. اطلاع از این که مرکز توانبخشی از داروها برای درمان و رفع علائم استفاده می‌کند، می‌تواند تأثیر مثبتی در پیگیری درمان و رسیدن فرد به هوشیاری داشته باشد.

با ما تماس بگیرید.

مرکز تخصصی درمان دارویی اعتیاد در ارومیه

ارومیه، خ اول شمالی، مجتمع طبیب، طبقه۳، درمانگاه سالم
شنبه تا پنج‌شنبه: ساعت 16 الی 20

برای رهایی از اعتیاد

هرگز دیر نیست!

حتی اگر سال‌هاست درگیر بیماری اعتیاد هستید، و یا قبلا بارها برای ترک اعتیاد تلاش کرده‌اید و ناموفق بوده‌اید، راه امید به روی شما بسته نشده است. با تکیه بر روش‌های نوین و دریافت پشتیبانی کافی، رهایی از اعتیاد برای همه امکان‌پذیر است. کلینیک ترک اعتیاد دکتر بنی‌هاشمی در ارومیه، با انجام تراپی‌های مدرن مبتنی بر روان‌شناسی، سم‌زدایی و درمان دارویی اعتیاد، موفقیت‌های بسیاری در این زمینه داشته است.

در مسیر غلبه بر اعتیاد

آگاهی، رمز موفقیت است

اختلال اعتیاد به مواد یکی از ناشناخته‌شده‌ترین بیماری‌ها در جهان و ایران است. در حقیقت، اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری پیچیده است و ترک آن نیازمند چیزی فراتر از «اراده قوی» و «وجدان» است. خوشبختانه امروزه محققان با مطالعه چگونگی تأثیر مواد مخدر بر مغز، درمان‌هایی یافته‌اند که می‌تواند به مقابله با اعتیاد کمک کند. اگر شما یا یکی از عزیزان‌تان درگیر این بیماری هستید، برای غلبه بر آن لازم است ار اشتباهات رایج در این زمینه اجتناب کنید و مطالب مستند را مطالعه کنید.

برای یادگیری نکات کاربردی روان‌شناسی، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واتساپ