• 04432774129
  • ارومیه، خیابان ولیعصر، روبروی غذاخوری اسلامی، درمانگاه پردیس
  • شنبه تا پنج‌شنبه: ساعت 16 الی 20

خود درمانی و اختلالات هم‌زمان

بسیاری از اشخاصی که بعداً نیازمند انجام درمان‌های تلفیقی می‌شوند، کسانی هستند که در وهله اول، به جای مراجعه به متخصصان مربوطه، سعی در خود-درمانی با استفاده از مواد مخدر کرده‌اند. اگرچه ممکن است مصرف مواد، علائم یک بیماری روانی را تسکین دهند، اما اثرات آنها موقتی است؛ به‌طور کلی، مواد مخدر و الکل تقریباً همیشه شرایط فرد را بدتر می‌کنند. کسانی که دارای اختلالات هم‎‎‌‌زمان هستند معمولا:

تاردیو دیسکینزی یا سایر بیماری‌های جسمی دارند
نیازمند بستری شدن هستند
پس از تلاش برای ترک، مجدداً به مصرف روی می‌آورند
به HIV و هپاتیت C مبتلا می‌شوند
و یا گاهی بی‌خانمان هستند.
اختلال هم زمان و ارتباط آن با اعتیاد

درمان‌های تلفیقی و اعتیاد

معالجه با روش درمان‌های تلفیقی یک روش درمانی نسبتاً جدید برای غلبه بر اعتیاد است. تا همین اواخر در دهه 1990، افرادی که از مشکلات روانی مانند حملات اضطرابی، دوره‌های افسردگی و یا رفتارهای توهم‌آمیز رنج می‌بردند، جدا از افراد دچار سوءمصرف مواد مخدر و الکل درمان می‌شدند. تا آن زمان، به فردی که علائم هر دو بیماری را تجربه می‌کرد، اغلب تا زمانی که از اعتیاد پاک و هوشیار نمی‌شد، اجازه شروع درمان بیماری روانی داده نمی‌شد. از آنجا که بیماری روانی اغلب با سوء‌مصرف مواد همراه بود، بسیاری از افراد از دریافت کمک مورد نیاز محروم می‌شدند.

روش «درمان دوگانه»، بیماری روانی و اعتیاد را به عنوان بیماری‌های همزیست می‌بیند که یکدیگر را تقویت می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا به هر دو جنبه از این مشکل رسیدگی شده و معالجه هر کدام از بیماری‌ها، نه به‌صورت جداگانه، بلکه به‌شکل هم‌زمان انجام شود. افرادی که معیارهای ابتلا به اختلال روانی و اعتیاد را دارند، اغلب در زمره افرادی طبقه بندی می‌شوند که به درمان دوگانه نیاز دارند و باید برای معالجه و بهبودی کامل، به دنبال یک مرکز درمان با این رویکرد باشند.

درمان‌های تلفیقی (دوگانه) در ارومیه

اگر در ارومیه به دنبال یک مرکز درمانی تخصصی برای رفع اختلالات همزمان هستید که بهترین نوع مراقبت و نظارت را به بیماران مبتلا به اختلالات دوگانه و اعتیاد ارائه دهد، به کلینیک دکتر بنی‌هاشمی می‌توانید مراجعه کنید.

هدف ما این است که تمامی ابزارهای لازم را برای رسیدن به موفقیت و یک زندگی پربار برای بیماران فراهم کنیم تا بتوانند از چالش‌های پیش‌روی خود با موفقیت عبور کنند.

با ما تماس بگیرید.

مرکز تخصصی مشاوره و درمان اعتیاد در ارومیه

ارومیه، خ اول شمالی، مجتمع طبیب، طبقه۳، درمانگاه سالم
شنبه تا پنج‌شنبه: ساعت 16 الی 20

برای رهایی از اعتیاد

هرگز دیر نیست!

حتی اگر سال‌هاست درگیر بیماری اعتیاد هستید، و یا قبلا بارها برای ترک اعتیاد تلاش کرده‌اید و ناموفق بوده‌اید، راه امید به روی شما بسته نشده است. با تکیه بر روش‌های نوین و دریافت پشتیبانی کافی، رهایی از اعتیاد برای همه امکان‌پذیر است. کلینیک ترک اعتیاد دکتر بنی‌هاشمی در ارومیه، با انجام تراپی‌های مدرن مبتنی بر روان‌شناسی، سم‌زدایی و درمان دارویی اعتیاد، موفقیت‌های بسیاری در این زمینه داشته است.

در مسیر غلبه بر اعتیاد

آگاهی، رمز موفقیت است

اختلال اعتیاد به مواد یکی از ناشناخته‌شده‌ترین بیماری‌ها در جهان و ایران است. در حقیقت، اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری پیچیده است و ترک آن نیازمند چیزی فراتر از «اراده قوی» و «وجدان» است. خوشبختانه امروزه محققان با مطالعه چگونگی تأثیر مواد مخدر بر مغز، درمان‌هایی یافته‌اند که می‌تواند به مقابله با اعتیاد کمک کند. اگر شما یا یکی از عزیزان‌تان درگیر این بیماری هستید، برای غلبه بر آن لازم است ار اشتباهات رایج در این زمینه اجتناب کنید و مطالب مستند را مطالعه کنید.

برای یادگیری نکات کاربردی روان‌شناسی، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واتساپ